צרו קשר:052-3347171

פרעושים ולא נהנים

בית » מאמרים » פרעושים ולא נהנים

הכל על פרעושים

מראה, התנהגות ופרעושים בבית

מראה
מבוגרים הם קטנים, חסרי כנפיים, שאורכם כ 2.5 מ”מ.
הגוף שלהם הוא בצבע חום מבריק ואדמדם בצבע.
מכוסה שיער מיקרוסקופי ודחוס כדי לאפשר תנועה קלה דרך פרוות בעלי חיים.

התנהגות, תזונה והרגלים
מבוגרים הם טפילים אשר מקיזים דם ממגע עם עור. זחלים ניזונים על פסולת אורגנית, במיוחד הצואה של פרעושים בוגרים, אשר מכילים דם מעוכל. פרעושים מעדיפים בדרך כלל לאכול על בעלי חיים שעירים כמו כלבים, חתולים, ארנבות, סנאים, חולדות, עכברים וחיות מבויתות או חיות פרא אחרות. אין לפרעושים כנפיים, אם כי הם מסוגלים לקפוץ למרחקים ארוכים.

רבייה
ביצים אינן מחוברים למארח. ביצים תבקענה על הקרקע, בשטיחים, מצעים, ריפוד או סדקים ברצפה. רוב הביצים יבקעו בתוך יומיים.

פרעושים בבית
כיצד לזהות ולנהל את בעית הפשפשים
מאחר ופרעושים הם קלים יחסית לזיהוי בשלב הבוגר של חיים, רוב תשומת הלב מופנה אל פרעושים בוגרים. פרעושים בוגרים הם בדרך כלל קלים לאתר, במיוחד אם בעל הבית וחיות המחמד שלהם חוזרים לבית אחרי חופשה ארוכה או העדר אחר בזמן שמבוגרי הפשפשים אשר יושבים על החיות לא היו מסוגלים לקחת ארוחת דם. עם שובו, לעתים קרובות הפרעושים קופצים לכל כיוון ומנסים לנחות על בעלי הבתים וחיות המחמד שלהם.

ביצי פרעושים, הזחלים וגלמים הם מצב אחר. שלבים אלה הם הרבה יותר חשאיים והרבה פחות פעילים, הם נמצאים במקומות מחוץ לתחום הראייה כמו מאחורי, מתחת או בתוך הרהיטים, במצעים של חיית המחמד, סדקים וחריצים בקומות שונים ובשטיחים. ביצי פרעושים שהופקדו על ידי הנקבה הבוגרת, נופלים מחיות המחמד שלכם, כאשר הם מסתובבים בבית, ומאפשרים להם לעבור בכל הסביבה שבו חיית מחמד מבלה את הזמן. ביצי פרעושים מייצגות כמחצית מכל האוכלוסייה הנוכחית של פשפשים בבית ממוצע. זחלים מהווים כ -35 אחוזים מאוכלוסיית הפרעושים.

אם תנאים נוחים, הזחלים יסתובבו פקעות בכ 5-20 ימים לאחר בקיעה מהביצים שלהם. הפקעות הן שלב גלמים של הפרעושים ומהוות כ 10 אחוזים מאוכלוסיית הפרעושים. שלב הגולם הזה הוא שלב ההתפתחות האחרון לפני פרעוש בוגר היוצא מהם. אם תנאי הסביבה אינם מתאימים להופעתה, הגולם יכול להגן על המבוגרים הפשפשים אשר עדיין מתפתחים למשך חודשים או אפילו יותר. הפרעוש הבוגר אינו מתפתח לגמרי עד אשר מארח פוטנציאלי זוהה על ידי רטט, העלייה ברמות של פחמן דו חמצני וחום גוף הקשורים למארח. חיות מחמד ההולכות בבית, או אנשים הנעים בבית יכולים להתריע לפשפשים לצאת מהגולם שלהם. ברגע שפשפשים התפתחו מן הגולם, הוא יתחיל לקחת ארוחת דם על מארח בתוך 24-48 שעות. זמן קצר לאחר הארוחה הראשונה, פרעושים בוגרים יהיו מוכנים להזדווג והנקבות של הפרעושים מתחילות להטיל ביצים על המארח שלה תוך כמה ימים. נקבות פרעוש אינם מסוגלות להטיל ביצים עד שהם משיגות ארוחת דם.

רן שירותי הדברה – מדביר הצפון מציע לכם מגוון רחב וידע רב בריסוס הבית נגד פשפשים, אין לכם צורך לסבול ממזיקים שכאלה.

צרו קשר עוד היום לקבלת עזרה

 

 

לקוחות ממליצים

Call Now Button