צרו קשר:052-3347171

סוף כל סוף הדברה מסוג חדש!

בית » מאמרים » סוף כל סוף הדברה מסוג חדש!

הדברה ביולוגית מחליפה בהצלחה מרובה את ההדברה המסורתית של חומרים כימיים. לאחר שהתברר כי הדברה מסוכנת לסביבה ומזהמת את מי התהום הבינו כי כדאי להחליף אותה עם הדברה ביולוגית.

מה זה הדברה ביולוגית?

כדי להלחם נגד מזיקים ומכרסמים למיניהם משתמשים בעולם החי ועושים בו שימוש זהיר – באמצעות חרקים אחרים או בעלי חיים משמידים אותם. דוגמא פשוטה לסוג של הדברה ביולוגית אפשר להביא מן התנשמת. ידוע כי תנשמות יכולות לחסל סוגים של מזיקים לגינה, ולכן נהגו להביא אותם למקומות נגועים. זוהי פעולה שאינה מסוכנת ואין בה חומרים כימיים או מזיקים, סך הכל מגייסים את הטבע עצמו להשמיד את מכלול המזיקים.

שימוש עם הדברה ביולוגית

עם התפתחות סוגי הדברה שונים בעולם וההבנה כי הדברה כימית מזיקה ומסוכנת, התפתח ענף של הדברה ביולוגית מכל סוג שהיא:

חתולים מחסלים בהצלחה מרובה עכברים ומכרסמים בסביבה אנושית.

דגים בשם בצילוס מתגברים על אוכלוסיות של יתושים.

פיזור של חידקים או פטריות בשטחים חקלאיים מחסלת מזיקים בגינה.

סוג של צרעות מסוגלות להשמיד כנימות שנמצאות על גבי עלים וגבעולים.

התפתחות של הדברה ביולוגית

הדברה ביולוגית הולכת ומשתכללת עם השנים והיא נעשית יעילה יותר. לפעמים מעדיפים לשלב שני מזיקים יחד כדי שיעבדו על השטח הרצוי וישמידו את המזיקים לחלוטין. אמנם יש לבדוק לפני כן כי שני המזיקים יכולים לעבוד בשיתוף פעולה ואין ניגוד ביניהם.

לפעמים אין ברירה אלא לשלב הדברה רגילה יחד עם הדברה ביולוגית כאשר ההשפעה של הדברה ביולוגית לא מספיקה. השילוב ביניהם עדיין טוב יותר מאשר הדברה רגילה.

זהירות עם הדברה ביולוגית

בגלל שהדברה ביולוגית עושה שימוש עם מכרסמים או בעלי חיים שונים צריך לנהוג בו בזהירות יתירה. אף אחד לא רוצה להעביר מזיקים למקומות חדשים ולכן צריך לתחום את שטח הטיפול ולגדור אותו מלכתחילה. יש לשמור על המקום המיועד לבל יתפשטו שם טפילים חדשים ולהזהר שהעבודה תהיה עם פיקוח מלא כדי להשיג תוצאות חיוביות.

עבודה של הדברה ביולוגית היא עבודה מורכבת ואחראית וחשוב שתעשה אותה רק על ידי מדבירים מנוסים. יש לדאוג לסביבה תקינה של טמפרטורה נכונה ותנאים הולמים על מנת שהיעילות של ההדברה תהיה בלעדית.

לסיכום, חרקים שונים או חידקים יכולים לעזור לנו במלחמה נגד מזיקים, אם משתמשים בהם בצורה נכונה, משיגים תוצאה מרשימה ותמידית.

 

 

לקוחות ממליצים

Call Now Button