צרו קשר:052-3347171

המדריך למזיקים מלחיצים

בית » מאמרים » המדריך למזיקים מלחיצים

איך להימנע ממזיקים מלחיצים

למרות שזה נורמלי לראות עכבישים, עטלפים וזוחלים מפחידים אחרים אשר יכולים לפלוש מפתן הדלת הקדמית שלכם בכל רגע זה עדיין יכול להיות דבר מלחיץ.

הנה מדריך לכמה יצורי משק בית משותפים, וכמה טיפים פשוטים כדי למנוע מהם להפוך את ביתכם לבית רדוף זוחלים.

חולדות
חולדות הן אחד המזיקים המושמצים ביותר, נובע בחלקו מהמראה המוזר ושעירם. הם בעיקר ליליים וניתן למצוא קינון במגוון רחב של מקומות – מערמות של זבל בתוך אזורים נסתרים של מרתפים.

חולדות יכולות להיכנס דרך פתחים בגודל של 2 ס”מ, ולכן קל להם למצוא גישה לבתים שלנו. ברגע שנכנסים, הם יכולים להפיץ מחלות על ידי זיהום מזון ולשים את הבתים בסיכון לשריפות חשמל על ידי כירסום דרך חוטי חשמל.

עטלפים
במשך מאות שנים, עטלפים גרמו פחד בלתי מבוסס באנשים, כפי שהם נקשרים לעתים קרובות עם ערפדים ובתים רדופים. עטלפים הם יונקים ליליים שמקננים באזורים הכהים של הבניינים, כגון עליות גג, מגדלי פעמונים ותחת לוחות, ובאזורים מוגנים אחרים כמו מערות, הם ידועים בטיסה שלהם מהקינים המבודדים שלהם בשעה בין הערביים כדי להשיג אוכל ולחזור ממש לפני אור היום. עטלפים הם נשאים תכופים של מחלת הכלבת, שיכול להיות קטלני אם אינו מטופל.

טיפ: בעלי הבתים צריכים מסך פתחי אוורור ופתחי עליית גג לארובות (אם קיים), ולהתקין דלת הזזה מרשת כדי לשמור על עטלפים מהבית. אם עטלפים מזוהים עם פעילות חשודה, חשוב ליצור קשר עם אנשי מקצוע מורשה להדברה בגלל עטלפים מוגנים על ידי חוק ברוב המדינות.

עכבישים
מראו של עכביש זוחל על הקיר יכול להפחיד כל אחד. למרות שעכבישים לעתים קרובות מקבלים שם רע, רק כמה מינים שנמצאו בישראל הם למעשה מסוכנים. בעלי הבתים צריכים להיות מודעים במיוחד מעכבישי גב אדום, עכביש האלמנה השחורה ועכביש הנווד, כמו אלו סוגי עכבישים ידועים בנשיכה כואבת כאשר מפריעים להם או שהם מורגשים מאוימים.

בעלי בתים יכולים להימנע מלבוא במגע עם עכבישים על ידי שמירה על מוסכים, עליות גג ומרתפים נקיים ונטולי עומס. הקפידו ללבוש כפפות כבדות בעת העברת פריטים שאוחסנו לתקופה ארוכה של זמן.

פשפשים
פשפשים דומים לערפדים בכך שהם אוכלים את דם האדם, בדרך כלל בשעתי הלילה. למרות שפשפשים נמצאים לעתים קרובות במיטות, הם יכולים גם להסתיר את עצמם מאחורי פנלים, מתחת צלחות, מתגי חשמל ורהיטים. פשפשים יכולים להסתתר במטען, ארנקים, תיקים למחשבים ניידים וחפצים אישיים אחרים, במאמץ למצוא אספקת מזון מבני אדם. למזלנו, המזיקים החמקמקים האלה לא מעבירים מחלות, אך הם יכולים להשאיר חבורות אדומות אשר מגרדים בעור.

אם אתם מוצאים את המזיקים האלה או כל זוחלים מפחידים בחיים האמיתיים אשר מסתתרים בתוך גבולות של הבית שלכם, הקפידו ליצור קשר עם איש מקצוע מורשה המדביר מזיקים לבדוק ולטפל בבעיה.

 

 

לקוחות ממליצים

Call Now Button